Atsiliepimai apie mus

NIJOLĖ B.,  Bavarija

Dirbau įmonėje, ir vėl norėčiau išvažiuoti per šią įmonę. Pirmiausia, ką aš galiu padaryti, tai padėkoti . Mano atsiliepimas yra labai geras, esu labai patenkinta. Įmonė yra rimta įstaiga ir  žmonėmis, kuriuos jie įdarbina, rūpinamasi pagal visus įstatymus. Visą darbo laikotarpį rūpinamasi, skambindavo, klausdavo kaip sekasi. Susirašinėjome ir kalbėjomės telefonu, ar skaipu. Visi klausimai, susiję su darbu, yra išsprendžiami nedelsiant. Čia dirba labai paslaugūs ir mandagūs žmonės.
Grįžau ir tikiuosi, kad aš vėl galėsiu išvažiuoti ir dirbti per šią  įmonę.
Išvažiuojantiems iš šios įmonės ir dirbantiems joje linkiu sėkmės.

                                                                                                                      Nijolė B.

 

SVETLANA G.,   Krefeldo miestas  

               Jau kurį laiką žiūrinėjau darbo skelbimus slaugos ir priežiūros srityje Vokietijoje ir nuolat matydavau tuos pačius skelbimus. Bet vieną dieną pamačiau naują skelbimą su labai patraukliu tekstu, tai buvo šios  įmonės skelbimas, siūlantis legalų darbą senjorų priežiūrai Vokietijoje. Nesu patikli, kadangi pažįstu daug žmonių, kurie yra nukentėję nuo įvairių įdarbinimo agentūrų, todėl pirmiausia paieškojau daugiau informacijos bei atsiliepimų apie šią įmonę. Neradusi nieko blogo, nusiunčiau elektroninį laišką su man rūpimais klausimais. Jau tą pačią dieną gavau atsakymus, o taip pat prisegtas anketas, kurias reikia užpildyti, norint gauti darbo pasiūlymų. Darbo pasiūlymą gavau prieš pačias Šv.Kalėdas. Man sutikus, kad mano anketa būtų persiųsta tai šeimai, laukiau skambučio iš Jų. Jau rytojaus dieną paskambino senjorės, kurią turėjau prižiūrėti duktė. Po pokalbio laukiau agentūros skambučio, kuris turėjo arba patvirtinti, jog aš tinku, arba ne. Man pasisekė, tikau 🙂 Kelionės pasiruošimui ir įdarbinimo formalumams sutvarkyti turėjau tris dienas. Iš pradžių atrodė baisu ir kad nieko nespėsiu, bet viską suspėjau (tame tarpe ir atšvęsti Kalėdas :). Nuvykus, mane pasitiko senjorės duktė ir ten dar buvusi prižiūrėtoja. Mano prižiūrima senjorė yra 89 metų amžiaus pusaklė moteris. Nepaisant savo amžiaus, ji yra dar labai savarankiška ir šviesaus proto moteris. Man patinka čia dirbti, nes žinau, kad darau gerą darbą, palengvindama gyvenimą žmogui senatvėje. Mainais už tai ji į mane meiliai  kreipiasi (aukseli, vaikeli), palepina skaniu maistu, kartais duoda kelis eurus ir išsiunčia atsigerti kavos kavinėje. Tokios atrodo smulkmenos, bet jos reiškia tiek daug… Tai padeda numalšinti namų ir artimųjų ilgesį. O kas liečia  įmonę, tai jos darbuotojos puikiai atlieka savo darbą, nuolat domisi, kaip man sekasi, yra malonios ir supratingos. Sėkmės visoms norinčioms dirbti!

                              Svetlana G.

 

JULIJA, Bavarija 

      Labai džiaugiuosi,  kad Lietuvoje yra tokia įmonė,  kuri labai rūpinasi žmonėmis, suteikia visą tau norimą informaciją, o svarbiausia tikrai neapgaudinėja. Teikiamomis paslaugomis  esu patenkinta, tarpininkavimo funkcija buvo atlikta gerai, dirbu, gyvenu, nesiskundžiu. Viskas, kas buvo pažadėta, buvo įvykdyta, jokių priekaištų. Patikima ši agentūra, manau vienintelė šiais laikais, kuria galima pasitikėti.

 Didelis ačiū. Julija C.

 

 IRENA Ž., Bavarija

   Labai esu patenkinta savo darbo vieta. Mano seneliai puikus žmonės – inteligentai. Save pilnai apsitarnauja. Mano pareigos tvarkyti namus, paruošti maistą, padengti stalą, supirkti produktus, skalbti, lyginti. Darbo pakanka. Miestelis nedidelis, ramus, apie 20 000 gyventojų.Taigi, esu Jums labai dėkinga. 

Irena Ž.

RITA S.,  netoli Hamburgo  

Laba diena visoms merginoms/moterims, kurios susidomėjote VšĮ “MeritumLT” siūlomomis (įdarbinimo-tarpininkavimo slaugos srityje Vokietijoje) paslaugomis.
Esu Rita S.(26m.) mergina, Lietuvoje įgijusi du aukštuosius diplomus: bakalauras- vokiečių filologija, magistras- socialinis darbas. Slaugos darbas Vokietijoje yra pirmasis mano darbas. Po 7 metų studijų aktyviai bandžiau įsilieti į Lietuvos darbo rinką. Deja, kaip žinome, Lietuvos darbdavių jauni, išsimokslinę, bet be darbo patirties kandidatai ne itin žavi. Pusę metų trukusios darbo paieškos buvo bevaisės, tad neliko kito pasirinkimo, kaip bandyti save realizuoti kitoje šalyje. Racionaliausias sprendimas, atsižvelgiant į tai, kad baigiau germanistikos ir socialinio darbo studijas buvo darbas Vokietijoje, socialinėje srityje, tai pat slaugoje. Internete įvedžiau užklausą “slauga Vokietijoje” ir tarp daugybės skelbimų aptikau šios įmonėw skelbimą. Kaip ir su visomis mano kolegėmis buvo susisiekta greitai, operatyviai parašytas mano gyvenimo aprašymas (Lebenslauf), atitinkantis visus šios agentūros ir jų partnerių Vokietijoje (DIE PERSPEKTIVE – Würdevoll alt werden) keliamus kriterijus. Po kelių dienų sulaukiau pirmųjų pasiūlymų ir buvau tikrai nustebusi, kaip greitai viskas vykdoma. Kadangi internete pilna visokiausių apsimetėlių ir “agentūrėlių” neva teikiančių tokias pat įdarbinimo paslaugas, (bei kasdieninės naujienos apie apgautus ar išnaudojamus į užsienio šalis išsiųstus darbuotojus) nusprendžiau rimtai patikrinti ir “MeritumLT”. Turint pažįstamų teisėsaugos ir mokesčių inspekcijos srityje tai buvo labai paprasta atlikti. Iš visų gavau tik pozityvius atsakymus, kad įmonė funkcijonuoja legaliai, visi reikalingi dokumentai ar registracijos atliekamos laiku, agentūrai vadovaujantys žmonės taip pat nėra niekada pakliuvę į teisėsaugos akiratį. Dvejonių dėl patikimumo ir saugumo nebeliko. Pasiūlymą dirbti Cloppenburg šeimoje gavau mėnesio bėgyje nuo pirmo kontakto su šia agentūra. Buvo ir ankstesnių pasiūlymų iš įmonės, bet aš labai neskubėjau rinktis, vis galvodama, kad gal rasiu darbą Lietuvoje. Galutinai apsisprendus vykti į minėtą šeimą, visi reikalingi įdarbinimo dokumentai buvo operatyviai sutvarkyti. Kokių dokumentų reikėjo: socialinio draudimo ir paso kopijų, nuotraukų ir padėti parašus įdarbinimo sutartyje ir jokio įdarbinimo mokesčio (tai reglamentuoja ir Lietuvos įstatymas). Įdarbinimo sutartyje aiškiai nurodama data nuo kada iki kada ji galioja, atlyginimas ir t.t., o priede pateikiamas sąrašas darbų, kuriuos darbuotojas įsipareigoja atlikti nuvykęs į šeimą. Kelionės išlaidas apsimoka kiekvienas asmeniškai. Cloppenburg šeimą sudaro du asmenys: vyras ir žmona. Mano darbas čia – rūpintis močiute, nes dėl stirpriai pažengusios demensijos ligos, daugelio, atrodo paprastų kasdienių dalykų ji savarankiškai atlikti nebepajėgi. Aš padedu jai atsikelti, rengiu, rūpinuosi jos higiena, padedu judėti ir t.t. Taip pat ruošiu maistą, einu apsipirkti ir prižiūriu buitį.
Mano gyvenimo sąlygos šiuose namuose yra pakankamai geros: turiu savo atskirus du kambarius, vonią bei WC, taip pat televizorių ir savo atsivežtą nešiojamąjį kompiuterį čia įsigijau tinkamą modemą, todėl be jokių problemų bendrauju su artimaisias ar draugais dar vis likusiais Lietuvoje).
Taip pat privalau paminėti VšĮ”MeritumLT” partnerių Vokietijoje agentūros “DIE PERSPEKTIVE – Würdevoll alt werden” vadovę Angela Lehnert. Tai nuostabus, šiltas žmogus, kuris vos tik man atvykus į šią šeimą apgaubė mane dėmesiu ir supratingumu. Kadangi vokiškoji agentūra įsikūrusi netoli mano šeimos, kurioje aš dirbu, ne vieną sykį teko susitikti su Angela Lehnert, kartu važiuodavome į Hamburgą, ji man daug ką aprodė, skatino dalyvauti gyvenvietės, kurioje gyvenu visuomeniniame gyvenime (pvz. lankyti chorą, apžiūrėti muziejus, sudalyvauti renginyje ir t.t.), tai pat davė patarimų, kaip ką geriau atlikti šeimoje (kadangi tai mano pirmasis darbas, daug kas man atrodė nesuprantama ir baugino). Nuolatinis bendravimas ir atviras jos geronariškumas man yra didžiulė parama. Visos funkcijos, susijusios su pinigais yra atliekamos gerai, alga pervedama visa ir laiku.
Taigi, jei susidomėjote VšĮ “Meritum LT” įmonėw siūlomomis įdarbinimo paslaugomis ir atitinkate jos keliamus reikalavimus, drąsiai galite su ja susisiekti ir ji tikrai padės Jums rasti darbo vietą slaugos srityje, kuris priešingai, nei Lietuvoje čia yra vertinamas ir gerbiamas (o ir atlyginimas pavertus į lietuvišką valiutą patrauklesnis, nei Lietuvoje mokamas minimumas).

                                                                                                                 Rita S.

 NIJOLĖ U.,  Kiolnas 

  Nijolė U. dirbu Appenhagen netoli Kiolno. Skolos, kaip ir daugeliui, privertė ieškoti alternatyvos, kaip toliau gyvent. Peržiurėjau panašius darbo pasiūlymus Lietuvoje ir nusivyliau, jokios šviesesnės ateities. Sužinojau apie darbą Vokietijoje ir nutariau surizikuoti. Man 49 metai pries 30 m. baigiau sustiprintą vokiečių kalbą, bet neteko ja pasinaudoti. Radusi internete įmonės skelbimą, parašiau norinti dirbti ir tuoj gavau anketas, o jas užpildžius, darbo pasiūlymą gavau per dvi dienas. Reikėjo tik apsispręsti galutinai ir viskas buvo sutvarkyta per savaitę: pokalbis telefonu su vokiečių agentūros darbuotoja- kalbos žinių įvertinimui ir pokalbis su šeimos nariu. Ir atsakymas buvo: Mes laukiame jūsų Vokietijoje.

  Kadangi viskas buvo sutvarkyta taip greitai, nebuvo laiko kada dvejoti ir aš išvažiavau, ir to nesigailiu. Manau, tai buvo geriausias sprendimas. Įmonės  darbuotojos greitai sutvarkė visus įdarbinimo dokumentus, rūpinosi, ar sėkmingai atvažiavau, o pirmą mėnesį skambino klausdamos, kaip sekasi darbas, ar geros gyvenimo sąlygos, todėl galiu drąsiai sakyti, kad ši įmonė yra patikima, rūpinasi savo darbuotojais, laiku perveda visą atlyginimą.

  Aš priziūriu 80 metų senolę, ruošiu valgį, padedu tvarkytis buityje, apsipirkti, o laisvalaikiu būna nuostabūs pasivaiksčiojimai po mišką, kuris ,,beveik kieme”. Kadangi  ponia A. labai mėgsta saldumynus, o man didelis malonumas juos kepti, tai kasdien darom smagias ,,kavos pertraukėles”, moteriškai paplepėdamos. Taigi linkiu sėkmės visoms “Meritum LT’ darbuotojoms.  

Nijolė U.

 SIGITA P.,  Vokietija

     Mano patirtis dirbant slaugės darbą Vokietijoje labai įvairi ir įdomi. Per trejus darbo metus teko darbuotis įvairiose įdarbinimo įmonėse ir įvairiuose Vokietijos regionuose. Darbas sekėsi visada, nežiūrint į tai, kad ne visada pasisekdavo su darbdaviais, nesvarbu, ar jie vokiečiai ar lietuviai  bebūtų. Paskutinė legalaus įsidarbinimo paieška mane atvedė į šią įmonę. Sutikau priimti darbo pasiūlymą beveik iš karto, nors turėjau atsargoje keletą variantų. Pagrindiniu apsisprendimo motyvu buvo tai, kad būsiu įdarbinta Lietuvoje, taip pat mokėsiu visus nuo darbo atlyginimo priklausančius mokesčius LT Respublikai. Taip pat įgausiu visas priklausančias socialines garantijas, toliau eis darbo stažas, kaupsis pinigėliai pensijai. Taip pat įsigyju europinę sveikatos draudimo kortelę ligos atveju užsienyje. Atlyginimas, žinoma, priklauso nuo slaugomojo žmogaus sveikatos būklės lygio. O svarbiausia, kad nereikia mokėti jokio ,,įdarbinimo,, mokesčio.
Aišku, be vokiečių kalbos pradmenų, darbo pasiūlymo nereikia tikėtis. Bet pradžioje pakanka tik elementarių žodžių ir išsireiškimų. Bet, darbuojantis tarp vokiškai kalbančiųjų, po truputį pradedama daugiau suprasti ir kartu daugiau išmokstama. Visada padeda ,,tarptautinė,, gestų kalba. O svarbiausia, turi atsirasti abipusis ryšys su slaugomu žmogumi. Jei visa tai susistyguoja, pajunti, kad darbas ir visi kiti žmogiškieji bendravimo reikalai einasi ,, kaip per sviestą,,.
Be abejo, būna ir ,,sunkių,, darbo vietų. Tačiau noriu patvirtinti, kad šioje agentūroje visada sulaukiu dėmesio, nesvarbu, geriau ar blogiau sekasi. Visada operatyviai reaguojama į gaunamus signalus iš abiejų (slaugės ir paciento) pusių. Informacija visada dalijamasi su atstovais Vokietijoje. Padėtis visais atvejais yra kontroliuojama ir duodami patarimai ir sprendžiamos problemos prieinamomis ryšio priemonėmis.
Reikia tik būti nusiteikusiai dirbti svetimoje šalyje ilgesnį laiką ir neprarasti jumoro jausmo.


Sėkmės Sigita P.

  

   INGRIDA D.  netoli Kasselio miesto

   Esu Ingrida, 23 metų. Dirbu  įmonėje nuo kovo mėnesio.  Iš pradžių tarėmės, kad Vokietijoje pas senjorę dirbsiu tris mėnesius, bet šeimos prašymu, likau dar vienam mėnesiui. Darbą šioje įmonėje pasirinkau, kadangi jau seniai norėjau išvykti į Vokietiją. Studijos jau buvo baigtos, o rasti geriau apmokamo darbo Lietuvoje nepavyko. Kreipiausi į šią įmonę  radus jų tinklapį internete. Pakankamai greitai, gal per savaitę nuo kreipimosi, buvo surasta šeima, kurioje dirbsiu. Dar vienas teigiamas dalykas, vykstant į Vokietiją, kad nereikėjo rūpintis būstu, taigi galėjau greitai išvykti.

    Gyvenu centrinėje Vokietijos dalyje, netoli Kasselio miesto. Šeima, kurioje dirbu, esu labai patenkinta. Gyvename dviese bute su senjore, o pirmame aukšte gyvena dukra, taigi prireikus, visada galiu kreiptis į ją. Puikiai sutariame tiek su senjore, tiek su jos dukra, jokių problemų neiškilo. Pagrindiniai mano darbai – gaminti maistą, tvarkytis buityje – taigi darbas nėra sudėtingas. Taip pat turiu puikią galimybę tobulinti savo vokiečių kalbos žinias. Popietėmis su senjore sėdime terasoje ir kalbamės apie įvarius dalykus. Tai puiki moteris, iš kurios sužinojau įdomių dalykų, galima tikrai įdomiai pasišnekėti,  ji man padeda mokytis kalbą – ištaiso gramatines klaidas, paaiškina naujų žodžių reikšmes.

Ingrida D.

JOANA G.  Krefeldo miestas 

 

       Prisipažinsiu, jog vos radusi įmonės darbo skelbimą vienoje internetinėje svetainėje neturėjau nei itin didelio pasitikėjimo nei labai didelių lūkesčių. Tačiau pamačiusi tvarkingą šios įmonės internetinį puslapį ir kitų moterų atsiliepimus, nutariau paskambinti pati ir netrukus jau turėjau darbą. Įmonės darbuotoja visus dokumentus sutvarkė labai operatyviai, džiaugiuos, jog komunikacija vyko labai sparčiai ir labai greitai gaudavau atsakymus į man rūpimus klausimus – man tai buvo labai svarbu, kadangi iki tol tokio darbo nebuvau dirbusi. Pamenu, jog padarius darbo sutartį, aš norėjau ją kiek pakoreguoti ir įmonės darbuotoja labai mielai, be jokių pretenzijų sutiko tai padaryti. Nerimą dėl atlyginimo išmokėjimo išsklaidyti padėjo ir mergina, kurią aš pakeičiau vienoje vokiečių šeimoje. Vėliau ir pati tuo įsitikinau – dėl atlyginimo išmokėjimo jokių problemų niekada nekilo. Visais šiais atžvilgiais ši įmonė tikrai yra patikima.

 Geros dienos, Joana

2012 m. liepa

GALINA A.  Enger miestas 

   Isidarbinusi įmonėje ,  išvažiavau dirbti  jau antrą kartą. Labai esu dėkinga darbuotojoms už supratingumą, nes atsižvelgė į mano norus dirbti trumpesnį laikotarpį. Įsidarbinusi pasijutau tvirtai stovinti ant kojų, nes čia visos socialinės garantijos, viskas legaliai. Prieš tai teko dirbti nelegaliai, tai šeima labai pergyveno, kad negali įdarbinti legaliai. Kai nuo gegužes 1 d. 2011 metais Vokietija leido įdarbinti užsieniečius, šeima net buvo suradusi lenkų firmą,  kad mane įdarbintų, bet jie darbino metams, todėl man tai netiko. Labai džiaugiuosi, kad pas mus yra tokia firma kaip VšĮ “Meritum LT“, labai malonūs darbuotojai, mes pastoviai bendraujam per ,,skype,, internete, visada teiraujasi kaip einasi, kaip senjoras  jaučiasi, visada jaučiu juos šalia, žinau,  jeigu kokia problema atsiras, darbuotojos padės išspręsti. Tariu ačiū visam kolektyvui ir linkiu sėkmės. 

 Galina A.

 2012 m. liepa

 

ANŽELIKA N.  Niurnbergas

 

    Aš labai ilgai ieškojau rimtos įmonės, per kurią galėčiau įsidarbinti ir kuria galėčiau pasitikėti.   Ir visai atsitiktinai radau internete šios šmonės skelbimą. Man patiko labiausiai, kad  mokėsiu mokesčius Lietuvoje. Tai labai svarbu, nes aš esu trijų nepilnamečių vaikų mama.  

Aš mokiausi vokiečių k., kai buvau mokykloje, daugiau prieš nei 25 metus. Net nebuvo minties, kad prireiks šių žinių. Bet nutiko taip, kad labai prireikė. Užpildžiau anketą, gavau darbo pasiūlymą, pasikalbejau  telefonu su šeima, kurioj dirbsiu. Netrukus gavau patvirtinimą ir atvykimo datą.

   Kai man pasiūlė  šeimą, iš karto buvo pasakyta apie gyvenimo sąlygas, darbo apimtį.

Ir kada  atvykau į vietą, aš tikrai radau tai, kas buvo pažadėta.

   Kiekvieną dieną vis labiau įsitikinu savo sprendimo teisingumu,  kad pasirinkau darbą šioje įmonėje. 

Dabar  aš prižiūriu  senjorą, kuriam  netrukus bus 70 metų. Jis turi visą krūvą ligų. Bet aš visada galvoju, ką  mes  darysim, kai  mums bus šitiek metų. Būna sudėtingų situacijų, tačiau beveik visada padeda humoro jausmas.

Jei iškyla kokių klausimų, pageidavimų, ar problemų, aš bet kuriuo metu galiu kreiptis į savo darbdavius. Kiekvienu klausimu yra padedama ir patariama. Labai dėkoju darbuotojams už mandagius ir informatyvius atsakymus. Atlyginimas išmokamas visuomet pagal numatytus terminus. Tai man taip pat labai svarbu.  Labai svarbu, kad darbuotojų žodžiai nesisikiria nuo darbų.  Sėkmės ir sveikatos visiems “Meritum LT” darbuotojams.

    

         Anželika N.

2012 m. liepa 

RAIMONDA J. Kiolnas

    SVEIKI.Beveik prieš metus įsidarbinau jūsų firmoje ir esu labai patenkinta, kad tokia firma kaip jūsų yra, kuri gali rasti darbą, bendravimą su senais žmonėmis ir jiems padėti kai to reikia. Taip pat jus padedate susitvarkyti mums su kitomis kylančiomis problemomis esant mums užsienyje. Todėl siunčiu jums šią trumpa padėka ir norėčiau kad ir kitos moterys ieškančios darbo užsienyje kreiptusi į jus ir jūsų firmą.

Su didžia pagarba Raimona J.

2012m. rugsėjis 

 

ASTA  Č.   Hamburgas

     Sveiki, esu Asta , 39m., dirbu Hamburgo centre, Altonoje. Mano prižiūrimas senelis -92m. buvęs teisininkas, tvarkingas, džentelmeniškas ir malonus žmogus. Pagalbos jam reikia nedaug, tik apsirengime, nes jis pats nori ir gali viską daryti savarankiškai. Namuose jau beveik 50m. dirba ekonomė  (anksčiau ji dirbo čia aukle,nes senelis turi 7 vaikus). Ji padeda priežiūroje.  Senelis yra užmaršus ir prisimena tik senus laikus, tai ekonomė jam kaip šeimos narys.Kadangi senelis nebelabai turi motyvacijos keltis ryte iš lovos,  jam sudaryta griežtesnė dienotvarkė: rytais ekonomė jį žadina ir veža į baseina, nes tai mėgstamiausias jo užsiėmimas , o vakarais ateina slauge (daugiau dėl bendravimo), kartu vakarieniaujame,taigi laikas čia neprailgsta.Turiu atskirą kambarį antrame aukšte su televizoriumi, interneto ryšiu .Senelis miega ir būna trečiame aukšte, kurį man ir priklauso tvarkyti, kartu su laiptais iki rūsio,taip pat skalbti ir lyginti.

 Namo pirmame aukšte yra advokatu biuras, kur dirba keli šeimos nariai.Pietaujame penkiese (kartu sūnus ir duktė iš biuro). Pro langą, už sodo matyti Elbės upė, praplaukiantys laivai, parkas. Laisvo laiko turiu pakankamai apžiūreti čia esančius muziejus ar  įžymesnes vietas.

 Esu dėkinga įmonei  už šį darbą, už nuoširdu bendravimą ir nuolat jaučiamą globą, už greitus atsakymus į rūpimus klausimus ir palaikymą. 

Asta Č. 

2012 m. lapkritis 

 

   RŪTA M.    Hana

   Dirbu  įmonėje ir tikrai nesigailiu išvažiavus per šia įmonę. Įmonė visą laiką rupinasi, klausia ar viskas gerai. Dokumentai buvo paruošti išvažiavimui labai greitai ir kruopsęiai. Jau po kelių dienų gavus pasiūlymą galejau išvažiuoti į Vokietiją.  Esu labai patenkinta išvažiavus per šią įmonę, kadangi šeimoje kurioje gyvenu yra labai draugiška ir tolerantiška, tokių tikrai reta. Taip pat atlyginimas yra mokamas laiku ir del to neturiu jokių priekaištų. Todėl galiu pasakyti tik tiek apie šią įmone, kad esu labai patenkinta ir mano atsiliepimas tiktais teigiamas. Visi kas ieškot darbo galit kreiptis į šią įmonę ir visi jūsų klausimai bus kuo skubiau išspresti, o pasiūlymus manau gausit taip pat greitai ir galesit rinktis šeimą, kuri jums labiausiai patiks. Na manau jei kas netiktu šeimoje, išvažiavus visada galima pasikeisti ir derinti su šia įmone. Todėl visiems linkiu didelės sekmės ir tikiuosi liksite patenkinti šios įmonės darbu kaip ir aš.

Rūta M. 

2012 m. lapkritis 

 

JOLANTA   BONNINGSTEDT (netoli Hamburgo) 

   Kaip žadėjau turiu jau dabar tam laiko parašyti atsiliepimą apie šeimą,kurioje buvau Vokietijoje. Per Jūsų agentūrą man pavyko išvykti į šeimą-Kopitzke jau šių metų balandžio pabaigoje ir pabūti ten pagal sutartį tartus tris mėnesius.Esu labai laiminga,kad ši agentūra be jokių trikdžių padėjo man išvykti,sutvarkyti legaliai visus dokumentus ir viskas buvo su finansais taip pat buvo kaip ir sutarta apmokėta.  Atvykus į Hamburgą mane pasitiko šeima. Buvau šiltai sutikta ir palydėta iki kaimelio-Bonningstedt kur ir gyveno mano globojama močiutė-Luisamarie. Senelė buvo 86 metų,maloni,gerai nusiteikusi,visada su šypsena ir optimizmu,nors ir turėjo tam amžiui jau būdingų sveikatos sutrikimų,bet nepaisant to labai stengdavosi ką tik gali ir kiek pati sau padėti,tiek valgyti pati valgė,tiek pavaikščioti taip pat,iki toaleto taip pat.  Pagrindinės mano užduotys buvo visa namų ruoša nosavame dviejų aukštų name,taip pat valgio gaminimas,aplinkos bei sodo priežiūra.Kaip vasaros sezonu tai buvo labai smagu tokia veikla,kuri apima dar ir vejos priežiūrą,sodą bei augalus.Pasidžiaugėm uogų bei daržovių derliumi.Taip terasoje esantys augalai džiugino močiutę,viską,ką atlikau,atlikau kaip pas save,stengiausi,kad močiutė pasidžiaugtų gražia savo aplinka,jai namai buvo labai svarbu.Iki to laiko kol aš atvykau ji buvo ten vietiniuose senelių namuose,bet tas troškimas grįžti į savus namus buvo didesnis.

  Aš labai džiaugiuosi,kad močiutė jaučiasi gerai namuose ir tikiuosi bei nuoširdžiai jai linkiu kad sveikata leistų dar gražiai pagyventi ten,kur praleistas visas jos gyvenimas. Visur gerai,bet namuose geriausiai-tai buvo jos nuolat išsakyti žodžiai. 

    Dėkinga už tokią patirtį dar kartą Jūsų agentūrai bei už gerą priėmimą bei supratingumą abipusį šeimai.  Sėkmės Jums!

Kuo šilčiausi linkėjimai Jolanta. 

2013 m. liepa

 ALDONA B.  Hamburgas 

     Sveiki apie firma “Meritum LT” galiu pasakyti trumpai, kad tai gera firma, atlyginimas ismokamas visada laiku, rupinasi, klausia kaip sekasi. 

   Dirbu Miuncheno priemiestyje Niaubiberge, mano priziurima seima, labai malonus zmones, senukas sedi vezimelyje, senute labai blogai mato. Man skirtas atskiras kambarys, jame stovi naujas televizorius, senuku dukra pasirupino, kad as tureciau interneta, darbu sioje seimoje ir esu labai patenkinta.

 Aldona B. 

2013 m. rugpjūtis

 

LAIMUTE S.   Hamburgas

Pažink Vokietiją ir save, dirbdama slauge per firmą VšĮ ”Meritum LT”

   Visų atsiliepimai apie darbo pradžia, praktiškai vienodi. Neturi darbo, skolos auga, reik kažkaip gyventi toliau. Žiūrinėji skelbimus, ir štai randi ne vieną skelbimą, slaugyti senukus Vokietijoje. Kažkada seniai skaičiau straipsnį, kad Vokietijoje bus ši problema, kad senų žmonių bus daug, o prižiūrėt nebus kam, tada šypsojausi. Pasirodo, ir pačiai tenka prisidėti prie šios veiklos. Skaičiau ir kitų firmų pasiūlymus, vienas mane papiktino, kad reikia susimokėt už įdarbinimą, o dar kai paskaičiau atsiliepimus ,tai rankas ir kojas pakirto nuo kai kurių… Žmonės ne šiaip sau rašinėja blogus atsiliepimus, jie žino ką rašo.

        Kadangi vokiškai kalbu, galima sakyti laisvai (dievo dovana,lengvai mokausi kalbas),nes pusę savo gyvenimo teko dirbti su vokiečiais, bet ir daug skaityti vokiškai. Jiegu nori išmokti, reik daug dirbti, bet tai įmanoma. Tai vieną gražią dieną, išsiunčiau į  savo CV, kur buvo surašyta, ką aš per tą gyvenimėlį veikiau. Kaip po to sužinojau, jog šeimos nariai įdėmiai nagrinėja tavo veiklą, ką veikei. Manęs yra paklausę,kodėl ne visa laiką dirbau tą ar kitą darbą, ar mėgstu kaitalioti. Atsakiau, kad pas mus šalyje buvo daug krizių, teko kažkaip duoną prasimanyti. Netgi ir dabar klausinėja, kodėl dirbu tokį darbą, kodėl Vokietijoje, sakau atvirai, kad ekonominė padėtis šalyje  sunki ,reik dukrai už mokslus mokėt. Nuoširdumas ir atvirumas jiems patinka (nors patys ne visada tokie).

  Taigi,  nežinau kiek praėjo laiko, paskambino įmonės darbuotoja, paprašė užpildyti anketą ,bei pasidaryti nuotrauką. Taigi sulaukiau pasiūlymo, ir išvažiavau paleisti atostogų Rimantą, kuri dirbo pas 91 metų močiutę netoli Hamburgo. Susiruošiau. Rimanta dirba jau daugiau metų slaugoje ,taigi man labai padėjo, pabuvome dieną kartu. Su senute šiaip taip sutarėm, nors atvirai sakant, ten grįžti nenorėčiau, darbo gal ir nedaug būtų ,bet ligos, chrakteris. Kartais žmonės nesutampa. Bet tai buvo nauja patirtis, vis tiek daug ko išmokau. Rimanta irgi dėkinga, kad galėjo pailsėti ir su vaikais, ir pirmąją anūke, kuri kaip dauguma lietuvių anūkų gimė ne Lietuvoje, susipažinti.

   Kadangi išleidau atostogų Rimantą, prašiau įmonės, surasti kitą vietą, kur galėčiau toliau dirbti. Pasiūlymų buvo įvairių, labai gerai ,kad ne tik mes siunčiame savo anketą, bet taip vadinamas darbdavys irgi užpildo savąją. Buvo pasiūlymų, deja manęs nepasirinko. O gal ir gerai, viskas kas atsitinka yra dievo valioje.

  Ir štai po Joninių, sulaukiu skambučio, skambina senjoro (88 metų) dukra, ir praneša man, kad aš turėčiau prižiūrėti jų tėtį. Kad jis pusantrų metų buvo senelių namuose, nes buvo susilaužęs klubo sąnarį, dabar nori namo, ir jie nusprendė, kad aš tikčiau. Pasakiau,gerai, pabandom. Kadangi aš buvau netoli Hamburgo, o senolis ir ,kur aš dirbu dabar, gyvena irgi netoli (58 km), tai jie mane pasiėmė iš senutės, nes aš žinojau, kada Rimanta atvyks vėl dirbti.

  Kadangi aš vairuoju, jie jau norėjo tuoj pat pasodinti mane už vairo, patikrinti ar aš vairuoju, aš nesutikau, nes buvau gal kelias naktis prastai miegojus, nes teko keltis prie senutės, labai blogai jautėsi. Bet pusę kelio vairavau pati, esu važinėjus Vokietijoje, tik teko priprast prie  automatinės greičių dėžės. Vaikai, tai sūnus ir dukra, praktiškai mes vienmečiai, labai pasirūpino, nupirko TOMTOM ,tai navigacinė sistema mašinoje, nes senukas pamiršta kartais kelią, pasirūpino internetu, kompjuterį turiu savo,  tikrai nuoširdžiai ruošėsi mano atvažiavimui. Kai važiavom namo, paklausiau, kaip tėvas reaguos, kad kažkokia moteris bėgios po namus, tai pasakė, kad su senoliu dar dirbo senelių namuose psichologas ir aiškino kaip reiktų elgtis. Aš jam pasakiau, kad visada pasakytų, kas negerai, o nelaikytų savyje,taip ir sutarėm.

   Taigi tą pačią dieną pasiėmėm senelį iš senelių namų. Daiktų buvo, kaip prie gero persikraustymo,nes jis buvo užėmęs ten du kambarius, taip sakant, neturėjo kambarioko. Tai neįdomu ko gero, nes teko dėlioti į spintas, skalbti, lyginti, dviejų aukštų name niekas negyveno beveik du metus, bet tai tik buitis. Po žingsnelį susitvarkėm, išlipom iš dėžių. Man dukra pasakė, kad svarbiausia jis ir jo sveikata ,taigi tvarką dariau pripuolamai. Langas į sodą atrodė siaubingai, kaip ir visi langai, tai kurią dieną išsivaliau visus langus. Dukra buvo ,kai valiau. Kitą dieną ji man paskambino ir pasekė „žinai, ką aš dabar darau? Langus valau, nuo tavęs užsikrėčiau, irgi su laikraščiu blizginu, senas geras metodas“. Darbo buvo daug, bet tai malonu, nes išeini, vasara juk, pasisodinom gėlynus, atvažiavo sodininkas,dar sutvarkė, gražumėlis:)

   Senelis serga diabetu, bet mato ir girdi gerai. Tik dar turi problemą su kojom, tenka nešioti kompresines kojines, kurios labai sunkiai užsimauna, nusimauna lengviau. Bet tai daro med.seselės, kurios atvyksta 8 ryte ir 18 val. Vakare. Jos taip pat leidžia insuliną. Dirbdama čia, seneliui sumažinau cukraus kiekį kraujyje tiek, kad per pietus jau seniai nebeleidžiame insulino. Visiems giriasi – ji man sumažino cukrų. Vaikšto su vaikštyklę, taip vadinamu Rolli, arba „namų mašina”, gali ir be jos, bet tik truputį. Dar turi ir elektrinį triratuką, kuris pagamintas Kanadoje, jį mes įsikrauname į mašiną,kai kur nors važiuojame apsipirkti ,ar pas gydytojus. Jis su juo važinėja po parduotuvę,ir kaip jis pats sako,dar nieko nėra išvertęs.

  Dabar trumpai, nes galėčiau dar daugiau parašyti. Jeigu kurios mielos merginos ir moterys nori dirbti , tai nebijokit, net jeigu kalbos tik pradmenys, esmė tikslas. Mes kaip tos bitutės renkam medų, jį nešam namo. Net jeigu pirmas, taip sakant darbdavys nenusiseks, nenusiminkit. Visi mes žmonės, darbdaviai, senoliai daug matė, ligos spaudžia, gydytojai nėra tokie geri, kaip mūsų, esu tuo įsitikinus, reik pačiai susikurt savo darbo režimą, galvoti kas ,kada bus ir kaip, nelaukti kol kas pasakys, nueik ir padaryk, kaip gerai pasakė viena moteris atsiliepime, reik dirbt kaip sau, bet ir apie save nepamiršt. Tiesa, rašykit savo pomiegius nuoširdžiai, aš parašiau, kad mėgstu siuvinėti, megzti, esu „žaliasis pirštelis“, taip vadina vokiečiai žmogų, kuris mėgsta žolynus, ta prasme mėgstu gėles, sodą, tai labai svarbu, to ko mes galbūt nevetinam, jie vertina.

Linkiu visiems sėkmės  Laimute S. 

2013 m. rugpjūtis

 

RIMANTA B.  Dassendorfas 

   Su įmone , kuri įdarbina senjorų priežiūrai,  bendradarbiauju jau antri metai. Kaip visada, kur yra bendravimas, ten visada kuriamas santykis. Turiu pasakyti, kad jis nuo pirmojo kontakto telefonu, kai aš ieskoju darbo, buvo vykęs. Patinka darbuotojų dalykiškumas, lankstumas, sprendžiant iskilusias problemas, ir, kas labai dar neįprasta, bet labiausiai modernu – žodiniai susitarimai ir jų laikymasis. Taip pat maksimali pagalba mažiausiomis svetimo laiko sąnaudomis. Piniginiai atsiskaitymai savalaikiai. Dėkinga darbuotojams už supratingumą, už suteiktą galimybę dirbti ir uždirbti. Na, o darbo sėkmė, žinoma, kiekvieno dirbančio žmogaus rankose: ką sugebi, kaip valdai situaciją, nes dirbti su žmonėmis tikrai nėra paprasta…

 

Rimanta B.

2013 m. lapkritis

DANUTĖ S.  Mühlacker miestas  

   Esu labai patenkinta organizuotu Valdonės , bei partnerių iš vokietijos darbu, visi klausimai sprendžiami operatyviai, iškilus nenumatytoms situacijoms, moterys nepaliekamos savieigai, tikrai rekuomenduoju moterims dirbti su sia įmone.

Sekmes Danutė 

2015 m. liepa

JANINA R.

Aš esu dekinga VšĮ “Meritum” kolektyvui.  Visuomet  rupinamasi, klausiama, skambinama, kaip sekasi, ar viskas gerai klostosi.  

Širdingas Jums AČIŪ.  Su pagarba Janina

2015m. gruodis

Valerija P.

Siunčiu  trumpą atsiliepimą bei nuoširdžią padėką VŠĮ ,,Meritum LT‘‘ vadovei  p.Valdonei ir visam personalui.

Dirbau šioje įmonėje lapkričio-sausio mėn. Šiuo metu atostogauju, planuoju grįžti į tą pačią šeimą vėl. Šeima, kurioje dirbau labai puiki, nuoširdus bendravimas, supratingumas ir pagalba. Močiutė (76m.) inteligentiška, nuoširdi ir linksma.

Esu labai patenkinta ir nuoširdžiai sakau, jog ” Meritum LT‘‘yra tikrai patikima ir kompetentinga. Čia dirbama nuoširdžiai ir atsakingai. Bendravimas ir bendradarbiavimas tarp įmonės, jos darbuotojų ir šeimų Vokietijoje (močiutės šeima taria tik gerus žodžius apie “Meritum LT‘‘) pagrįstas pagarba, rūpestingumu ir geranoriškumu.

Geriausios sėkmės  ir sveikatos visiems įmonės darbuotojams.

Miosingenas, 2017m.